ALPAKA
Alpaka hodowana jest w Andach na obszarze od południowego Peru, Chile po północną Boliwię. Zwierzę przypomina nieco bardziej znaną lamę, ale jest od niej mniejsza i nieco bardziej podobna do owcy. Według źródeł archeologicznych lamy i alpaki zostały udomowione ok. 4000–5000 lat p.n.e. w rejonie peruwiańsko-boliwijskim. Runo alpak odznacza się właściwościami termoizolacyjnymi: utrzymuje ciepło, a latem nie powoduje przegrzania – cechę tę należy powiązać z życiem alpak w górskich rejonach Ameryki Południowej ze srogimi zimami oraz upalnymi latami.
Jedwabiście naturalna alpaka jest cieplejsza i delikatniejsza od owczej wełny, mocna i odporna na zniszczenia, dlatego, wybierając ją mamy pewność, że będzie nam służyła przez lata.
Produkty z wełny alpaki nie bez powodu cieszą się dużym zainteresowaniem wśród alergików i astmatyków. Wynika to z tego, że runo alpak nie uczula. Dzięki znikomej zawartości lanoliny (czyli wosku zwierzęcego), wełna alpak jest odporna na zabrudzenia, nie pochłania kurzu i nie rozwijają się w niej roztocza.
Jej walorem jest naturalna trudnopalność, zawartość wilgoci (do 30%) daje jej dobre właściwości antyelektrostatyczne, a dodatkowo jest wyjątkowo odporna na ścieranie.
Wełna z Alpaki występuje naturalnie w około 20 wariantach kolorystycznych, więc nie ma potrzeby poddawać jej farbowaniu. Piękną paletę kolorystyczną wywodzącą się z naturalnych barw sierści zwierząt tworzy więc stonowana gama naturalnych kolorów, od jasnych, płowych szarości, po czekoladowe, głębokie brązy. Dzięki temu alpaka zdaje się być wymarzoną tkaniną do współczesnych, naturalnych wnętrz.
WEŁNA Z ALPAKI
Wełna alpaki nie uczula! Grzeje lepiej niż wełna owcza, do tego jest lżejsza. Dodatkowo nie trzeba jej farbować, bo w naturze występuje w wielu pięknych odcieniach. Jest odporna na zabrudzenia, trudno przyjmuje wilgoć i ma świetne właściwości termiczne. Jakość włókna zależy w znacznej mierze od jakości życia i szczęścia samej alpaki. Wełna tych przemiłych zwierząt jest delikatna, miękka i nie “gryzie” – dlatego często robi się z niej ubranka dla dzieci.
Wełna z alpak jest uznawana za jedną z najlepszych naturalnych włókien. Runo z alpak jest trzy razy mocniejsze od wełny owczej i sześć razy cieplejsze. Przewyższa nawet puch a dzięki swojej niezwykłej strukturze komórkowej cechuje się nadzwyczajną miękkością w dotyku, nieporównywalną z innymi włóknami naturalnymi. Z powodu zbyt małej ilości zwierząt włókno to jest produktem luksusowym, również nazywanym włóknem przyszłości. Nie zawiera lanoliny jak runo z owcy, nie pochłania kurzu i bakterii wywołujących alergię więc jest hipoalergiczna. Włókno z alpaki ma działanie przeciwbakteryjne na nasz organizm. Ponad 40% ludzi, którzy twierdzą, że są uczuleni na wełnę owczą może nosić alpakę bez negatywnych reakcji.
Wełna alpaki w swojej strukturze ma mikroskopijne torebki powietrzne, które pozwalają stworzyć wyroby o bardzo małym ciężarze i wysokim poziomie termicznym.
Wyroby z wełny Alpaki to między innymi: kołdra z alpaki, koc z alpaki , pościel z alpaki , materac z alpaki , podkład z alpaki , poduszka z alpaki itd;
Nasze kołdry wełniane wykonane są z dwóch warstw wysokiej jakości wełny dołożonych do siebie i obszytych dopasowaną lamówką .
Kołdry wełniane są dedykowane w szczególności dla wszystkich mających problemy ze zwyrodnieniami stawów i kręgosłupa cierpiących na reumatyzm zapaleniach mięśni ,wiązadeł ,dróg moczowych, porażenia nerwów stanowią znakomite wsparcie leczenia zaburzeń krążenia jak i przy nerwobólach pourazowych jak i wszystkim bez względu na wiek i stan zdrowia.
Kołdry wełniane a zarazem wełna z alpaki oraz wełna merynos jest bardzo termoaktywna utrzymuję stałą temperaturę ciała zatem wspiera naturalną termoregulację ciała. W wełnie ciało oddycha całą powierzchnią a skóra pozostaje sucha ze względu na to iż wełna oddycha i nie przepuszcza wilgoci.
Wełna alpaka + merynos stanowi znakomity zabieg ciepłolecznictwa gdyż utrzymuję stałą temperaturę ciała zatem zapewnia w stu procentach komfort termiczny. Jest doskonałym izolatorem, nie pozwala na wychłodzenie ani przegrzanie. Dzięki dużej sprężystości włókna, które nie odkształca się trwale i szybko wraca do pierwotnego kształtu zatem jest bardzo trwała.
Kołdra wełniana ociepla nowoczesne aranżacje. Pasuje do naturalnych materiałów, takich jak drewno czy kamień.
Kołdry z wełny Alpaki + Merynos doskonale wkomponują się w każde wnętrze. Są przyjemne w dotyku wręcz milusińskie ciepłe a zarazem puszyste. Zapewniają znakomity komfort użytkowania możemy z nich korzystać zarówno czy to siedząc wygodnie na fotelu czy leżąc na przysłowiowej kanapie.
Wełna Merynos
Najbardziej wartościowa wełna pochodzi z owiec zwanych merynosami
Jedną z głównych cech, według których klasyfikuje się wełnę, jest średnica włosa. W produkcji i handlu obowiązuje zasada, że im cieńsze włókno, tym wyższa jakość i cena wyrobu gotowego. Za najdoskonalsze uważa się wełny o grubości 15,5 mikrona, które określane są mianem ultrafine merino.
Zasadniczą cechą włókien wełny merino jest ich grubość i długość. Są one dużo dłuższe niż pozostałe włókna wełniane i wyjątkowo sprężyste, co sprawia, że wełna merino praktycznie się nie gniecie. Do tego są one wyjątkowo cieniutkie, co z kolei przekłada się na ich wyjątkową miękkość (wełna merino nie gryzie lub gryzie dużo mniej niż inne rodzaje wełny owczej). Wełna z merynosów jest też ciepła i doskonale pochłania wilgoć. Uznawana jest za wełnę klasy premium. Większość wełny tego typu pochodzi z Australii, gdyż tam żyją owce, które muszą przystosować się do trudnych warunków klimatycznych (temperatury sięgają od plus 40 do minus 20 stopni). Dzięki temu wełna merino posiada doskonałe właściwości przepuszczania powietrza i ogrzewania.
Wełna merynosa jest bardzo puszysta ,ciepła ,przewiewna i w dodatku lekka a dowodem są pojedyncze włókna które są na tyle cienkie że unoszą się w powietrzu jak puch. Co więcej znana jest z tego że jest najdelikatniejszą wełną owczą jej właściwości izolacyjne pomagają uregulować temperaturę ciała zapewniając ciepło bez przegrzania organizmu.
Wełna z Owcy
Nie lubi częstego kontaktu z wodą, ale też bardzo ciężko przyswaja zabrudzenia. Nawet jeśli do nich dojdzie, nie wchodzą w głąb włosa – są powierzchowne. Do tego jest w stanie pochłonąć nawet do 50% wilgoci.
Wełna z Merynosa
To najdelikatniejsza dla skóry odmiana włóczki. Jest wytrzymała na bardzo niskie i bardzo wysokie temperatury. Oznacza to, że latem chłodzi, a zimą daje ciepło. Poza tym ma działanie antybakteryjne. Wełna merynosa praktycznie się nie gniecie – dzieje się tak, ponieważ jej włókna są dłuższe i bardziej sprężyste niż pozostałe włókna wełniane. Jest miękka i przyjemna w dotyku, a do tego wspaniale pochłania wilgoć.
Wyroby wełniane Merynosa to między innymi: kołdra z merynosa, koc z merynosa , pościel z merynosa , materac z merynosa , podkład z merynosa itd;
Wełna posiada szereg właściwości zdrowotnych:
Łagodzi nerwobóle, bóle pourazowe, bóle stawów kończyn
Posiada właściwości antyalergiczne - Wyroby z wełny mają korzystne znaczenie w leczeniu wielu schorzeń szczególnie reumatycznych jak: - Bóle kręgosłupa z bolesnym napięciem mięśni około kręgosłupowych - Stany zapalne mięśni i wiązadeł - Pourazowe uszkodzenia nerwów obwodowych - Zaburzenia układu krążenia - Artretyzm - Zapobiega w tworzeniu odleżyn- Nie kumuluje kurzu i potu - Eliminuje warunki rozwoju roztoczy - Okrycie z wełny zapewnia zdrowy i spokojny sen
Ciepłolecznictwo a zarazem terapia wełną zalecana jest w szczególności gdy mamy problemy z układem krążenia ,chorobami reumatycznymi przy zwyrodnienia stawów w celach profilaktycznych w rehabilitacji po złamaniach wszelkich nadwyrężeniach mięśni chorobach skórnych w szczególności alergikom.
Jej walory antystatyczne sprawiają iż wełna nie elektryzuję się, dzięki czemu odpycha znakomicie od siebie kurz.
W runie wełnianym nie rozwijają się bakterie, roztocza grzyby gdyż zawiera w sobie dużą ilość lanoliny. Jednym słowem w naturze leży zdrowie produkt 100% naturalny bardzo trwały i bardzo delikatny.
Naturalne ciepłolecznictwo w domu w przeciwieństwie do rzeczy sztucznych i syntetycznych.
Odpowiednio prana i konserwowana nie traci swoich wspaniałych właściwości.
Dobroczynne właściwości wełny takie jak ujemna jonizacja jak i duża zawartość lanoliny sprawia iż nie przyciąga ona cząsteczek kurzu i brudu dlatego w przeciwieństwie do zwykłych pościeli syntetycznych nie wymaga częstego prania wystarczy ją wytrzepać wywietrzyć raz na dwa tygodnie a prać wełnę należy najwyżej raz na pół roku celem odnowienia warstwy lanoliny.
Życzymy miłych zakupów w razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do państwa dyspozycji !
Możliwość zwrotu towaru do 14 dni ! Najwyższa Jakość Wyrobów Wełnianych !
|