
Wełna Merynos
Najbardziej wartościowa wełna pochodzi z owiec zwanych merynosami
Jedną z głównych cech, według których klasyfikuje się wełnę, jest średnica włosa. W produkcji i handlu obowiązuje zasada, że im cieńsze włókno, tym wyższa jakość i cena wyrobu gotowego. Za najdoskonalsze uważa się wełny o grubości 15,5 mikrona, które określane są mianem ultrafine merino.
Zasadniczą cechą włókien wełny merino jest ich grubość i długość. Są one dużo dłuższe niż pozostałe włókna wełniane i wyjątkowo sprężyste, co sprawia, że wełna merino praktycznie się nie gniecie. Do tego są one wyjątkowo cieniutkie, co z kolei przekłada się na ich wyjątkową miękkość (wełna merino nie gryzie lub gryzie dużo mniej niż inne rodzaje wełny owczej). Wełna z merynosów jest też ciepła i doskonale pochłania wilgoć. Uznawana jest za wełnę klasy premium. Większość wełny tego typu pochodzi z Australii, gdyż tam żyją owce, które muszą przystosować się do trudnych warunków klimatycznych (temperatury sięgają od plus 40 do minus 20 stopni). Dzięki temu wełna merino posiada doskonałe właściwości przepuszczania powietrza i ogrzewania.
Wełna merynosa jest bardzo puszysta ,ciepła ,przewiewna i w dodatku lekka a dowodem są pojedyncze włókna które są na tyle cienkie że unoszą się w powietrzu jak puch. Co więcej znana jest z tego że jest najdelikatniejszą wełną owczą jej właściwości izolacyjne pomagają uregulować temperaturę ciała zapewniając ciepło bez przegrzania organizmu.
Wełna z Owcy
Nie lubi częstego kontaktu z wodą, ale też bardzo ciężko przyswaja zabrudzenia. Nawet jeśli do nich dojdzie, nie wchodzą w głąb włosa – są powierzchowne. Do tego jest w stanie pochłonąć nawet do 50% wilgoci.
Wełna z Merynosa
To najdelikatniejsza dla skóry odmiana włóczki. Jest wytrzymała na bardzo niskie i bardzo wysokie temperatury. Oznacza to, że latem chłodzi, a zimą daje ciepło. Poza tym ma działanie antybakteryjne. Wełna merynosa praktycznie się nie gniecie – dzieje się tak, ponieważ jej włókna są dłuższe i bardziej sprężyste niż pozostałe włókna wełniane. Jest miękka i przyjemna w dotyku, a do tego wspaniale pochłania wilgoć.
Wyroby wełniane Merynosa to między innymi: kołdra z merynosa, koc z merynosa , pościel z merynosa , materac z merynosa , podkład z merynosa itd;

Wełna posiada szereg właściwości zdrowotnych:
Łagodzi nerwobóle, bóle pourazowe, bóle stawów kończyn
Posiada właściwości antyalergiczne - Wyroby z wełny mają korzystne znaczenie w leczeniu wielu schorzeń szczególnie reumatycznych jak: - Bóle kręgosłupa z bolesnym napięciem mięśni około kręgosłupowych - Stany zapalne mięśni i wiązadeł - Pourazowe uszkodzenia nerwów obwodowych - Zaburzenia układu krążenia - Artretyzm - Zapobiega w tworzeniu odleżyn- Nie kumuluje kurzu i potu - Eliminuje warunki rozwoju roztoczy - Okrycie z wełny zapewnia zdrowy i spokojny sen
Nasze kołdry wełniane wykonane są z dwóch warstw wysokiej jakości wełny dołożonych do siebie i obszytych dopasowaną lamówką .
Kołdry wełniane są dedykowane w szczególności dla wszystkich mających problemy ze zwyrodnieniami stawów i kręgosłupa cierpiących na reumatyzm zapaleniach mięśni ,wiązadeł ,dróg moczowych, porażenia nerwów stanowią znakomite wsparcie leczenia zaburzeń krążenia jak i przy nerwobólach pourazowych jak i wszystkim bez względu na wiek i stan zdrowia.
Kołdra wełniana Merynos + Kaszmir a zarazem wełna kaszmir oraz wełna z merynosa jest bardzo termoaktywna utrzymuję stałą temperaturę ciała zatem wspiera naturalną termoregulację ciała. W wełnie ciało oddycha całą powierzchnią a skóra pozostaje sucha ze względu na to iż wełna oddycha i nie przepuszcza wilgoci.
Kołdra wełniana ociepla nowoczesne aranżacje. Pasuje do naturalnych materiałów, takich jak drewno czy kamień.
Kołdra z wełny Merynos + Kaszmir doskonale wkomponują się w każde wnętrze. Kołdry te są bardzo przyjemne w dotyku wręcz milusińskie ciepłe a zarazem puszyste. Zapewniają znakomity komfort użytkowania możemy z nich korzystać zarówno czy to siedząc wygodnie na fotelu czy leżąc na przysłowiowej kanapie.

Wełna Kaszmir
Osławiony na całym świecie kaszmir to wełna z hodowlanych kóz kaszmirskich. Najdroższa z wełen jest wyjątkowo miękka i charakteryzuje się pięknym połyskiem. Jedno zwierzę jest w stanie dostarczyć niewiele ponad 150 gram puchu kaszmirowego. Delikatne włókna pozyskiwane są ręcznie z wełny żywych owiec, wydobywanej spomiędzy grubszych włosów zwierzęcia w procesie skubania i wyczesywania podczas wiosennego okresu linienia. Dodatkowo na cenę kaszmiru wpływa fakt, że hodowla kóz nie jest możliwa w innych warunkach klimatycznych niż wysokogórskie. Zwierzęta, by wykształciły puchową warstwę izolacyjną, muszą żyć w temperaturze dochodzącej do minus 40 stopni
Za miejsce pochodzenia tego gatunku kóz podaje się Tybet, gdzie przez długi czas pozyskiwano tę delikatną wełnę. W XVI wieku pojawiły się pierwsze hodowle tego gatunku na terenie Turcji, która na wiele lat stała się potentatem w produkcji moheru. Na przestrzeni lat próbowano wielokrotnie bez powodzenia hodować je również na terenie Europy, by zminimalizować koszty transportu. W latach 30. XIX wieku udało się przewieźć kozy z Turcji do Afryki Południowej, gdzie pod czujnym okiem hodowców gatunek ten zaaklimatyzował się na tyle, by z czasem RPA mogło stać się głównym producentem tego włókna. Obecnie do największych producentów zalicza się oprócz RPA, Turcję, Australię i Stany Zjednoczone.
Kozy z których sierści produkuje się moher, strzyże się nawet dwa razy rocznie. Niestety wysoka cena tego surowca prowadzi do nadużyć i złego traktowania zwierząt. Należy mieć świadomość tego i kupować tkaniny moherowe z odpowiedzialnych hodowli. Na rynku komercyjnym aktualnie wiele marek wycofuje się z produkcji produktów z dodatkiem moheru po raportach organizacji PETA dotyczących traktowania kóz w hodowlach na terenie RPA.
Włókna moheru niezwykle delikatne w dotyku i niezwykle silne zarazem, są zakręcone, długie o charakterystycznym jedwabistym połysku, który nadaje tkaninom eleganckiego charakteru. Nie należy tej wełny mylić z angorą, czyli wełną z królika angorskiego. Ta wełna również jest delikatna i puszysta, a do tego bardzo lekka i sprężysta. Oba rodzaje wełny są najczęściej używane jako cenne domieszki do wełny owczej.
Tkaniny moherowe lub z jego dodatkiem są miękkie, puszyste i cudownie jak na tkaninę z okrywa włosową, połyskliwe. Moher to wełna o bardzo dobrych właściwościach izolacyjnych, dzięki którym zapewnia dużo ciepła. Charakteryzuje się długim włóknem o grubości 25-45 mikrometrów, cechującym się również trwałością i pięknym połyskiem. Zalety wełny moherowej docenia się i zimą, i latem. Dobrze pochłania ona wilgoć i pozostaje chłodna w kontakcie ze skórą, gdy temperatura idzie w górę. Jej zaletą jest również elastyczność i fakt, że łatwo się ją farbuje, co nie pozostaje bez znaczenia zarówno w przemyśle odzieżowym, jak i wnętrzarskim. Wyroby z moheru mają też jednak swoje wady, gdyż mogą się filcować i zmieniać kształt, dlatego większość tkanin w przemyśle wykorzystuje dodatek jedynie 15 % moheru, który nada materiałów i szlachetnego wyglądu, a nie wpłynie negatywnie na jego strukturę. Tkaniny moherowe wymagają starannej pielęgnacji
Wełna merynos + kaszmir stanowi znakomity zabieg ciepłolecznictwa gdyż utrzymuję stałą temperaturę ciała zatem zapewnia w stu procentach komfort termiczny. Jest doskonałym izolatorem, nie pozwala na wychłodzenie ani przegrzanie. Dzięki dużej sprężystości włókna, które nie odkształca się trwale i szybko wraca do pierwotnego kształtu zatem jest bardzo trwała.
Ciepłolecznictwo a zarazem terapia wełną zalecana jest w szczególności gdy mamy problemy z układem krążenia ,chorobami reumatycznymi przy zwyrodnienia stawów w celach profilaktycznych w rehabilitacji po złamaniach wszelkich nadwyrężeniach mięśni chorobach skórnych w szczególności alergikom.
Jej walory antystatyczne sprawiają iż wełna nie elektryzuję się, dzięki czemu odpycha znakomicie od siebie kurz.
W runie wełnianym nie rozwijają się bakterie, roztocza grzyby gdyż zawiera w sobie dużą ilość lanoliny. Jednym słowem w naturze leży zdrowie produkt 100% naturalny bardzo trwały i bardzo delikatny.
Naturalne ciepłolecznictwo w domu w przeciwieństwie do rzeczy sztucznych i syntetycznych.
Odpowiednio prana i konserwowana nie traci swoich wspaniałych właściwości.
Dobroczynne właściwości wełny takie jak ujemna jonizacja jak i duża zawartość lanoliny sprawia iż nie przyciąga ona cząsteczek kurzu i brudu dlatego w przeciwieństwie do zwykłych pościeli syntetycznych nie wymaga częstego prania wystarczy ją wytrzepać wywietrzyć raz na dwa tygodnie a prać wełnę należy najwyżej raz na pół roku celem odnowienia warstwy lanoliny.
Życzymy miłych zakupów w razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do państwa dyspozycji !
Możliwość zwrotu towaru do 14 dni ! Najwyższa Jakość Wyrobów Wełnianych !
|